Gdzie kupić herbatę matcha

Gdzie kupić herbatę matcha?

w Artykuły

Herbaty matcha właściwie nie można dostać w tradycyjnych sklepach. Nie dostaniemy jej w supermarkecie, ani w delikatesach. Jeżeli chodzi o stacjonarne sklepy to kupić ją można praktycznie tylko w specjalistycznych sklepach z żywnością orientalną, azjatycką, a i tam – nie zawsze. Oczywiście pozostaje w takim przypadku Internet, dzięki któremu możemy kupić tą sproszkowaną herbatę łatwo, szybko i z dostawą wprost do nas. Jak jednak wybrać dobrą matchę? Polecamy tutaj dwa sprawdzone sklepy, specjalizujące się w azjatyckich herbatach:

Zen Tea – sklep internetowy z wieloma różnymi rodzajami herbat, sprowadzanymi bezpośrednio z Azji. Można tam kupić herbaty oolong, Tie Guan Yin, a nawet tak rzadko spotykane w Polsce jak uchodząca za najdroższą herbatę świata Da Hong Pao. Sklep wyróżnia się jednak przede wszystkim herbatą matcha Tian Ran Fen dostępną na rynku w oryginalnych opakowaniach. Sklep deklaruje, że wszystkie herbaty są oryginalnie zapakowane, na co warta zwracać uwagę, ponieważ zwłaszcza herbata matcha może tracić szybko właściwości po przepakowaniu. Wiele sklepów oferuje przesypywane herbaty w torebkach, natomiast w sklepie Zen Tea znajdziemy tylko oryginalnie zapakowane produkty, w tym herbaty w puszkach, czy w popularnym formacie w jakim często pije się w Azji herbatę, w tzw. gniazdach, czyli sprasowanych krążkach, owijanych w papier ryżowy. Asortyment tego sklepu zdecydowanie wyróżnia się więc pod względem tego, co możemy znaleźć w internetowych sklepach herbacianych. W Azji nie pije się praktycznie w ogóle herbaty ekspresowej, w papierowych torebkach i takiej też nie znajdziemy w tym sklepie. Dodatkowo jest tam wybór azjatyckich akcesoriów dekoracyjnych, w tym malarstwa na zwojach z jedwabiu. Adres sklepu: www.zentea.pl.

Sakura Tea – sklep internetowy specjalizujący się wyłącznie w matchy najwyższej jakości z Japonii. Jeżeli szukacie najlepszej, ceremonialnej matchy to warto tam zajrzeć. W ofercie zarówno czysta matcha z gospodarstw ekologicznych z certyfikatem japońskiego Ministerstwa Rolnictwa, jak i różne popularne w Japonii matche instant, wzbogacane o minerały takie jak białko pochodzące z muszli krabów. Wybór towaru jest unikatowy i takiej matchy nie znajdziecie prawdopodobnie nigdzie indziej. Ceny są nieco wyższe od poprzednio omówionego sklepu, ale matcha którą oferują – najlepsza jaką można dostać w Polsce. Jak wynika z naszych spostrzeżeń, oba sklepy oferują szybką dostawę, a produkty dochodzą w ciągu 2-3 dni. Są to więc sklepy które mają towar w magazynie, a nie sprowadzają go dopiero w momencie zamówienia. Adres sklepu: www.sakuratea.pl.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*